4 sposoby na wsparcie wątroby, czyli jak wspomóc układ pokarmowy na Święta

18 grudnia 2019 Monika Żeleźnik Zdrowie

Maraton Świąteczno-Sylwestrowy, nie tylko wiąże się z prezentami i czasem spędzonym w gronie rodzinnym. To niestety dla wielu osób problem z trawieniem, wzdęcia, zgaga i boleści.. Jak sobie pomóc, żeby układ trawienny całkiem się nie zbuntował? Czytajcie w artykule.

Funkcje wątroby

Wątroba najczęściej utożsamiana jest z organem, który leży gdzieś po prawej stronie pod żebrami i bierze udział w trawieniu. Oczywiście to prawda i od jej dobrego stanu zależy, czy ktoś będzie trawił tłuste pokarmy, czy nie, czy będzie miał problemy z żołądkiem, apetytem i ogólnie układem trawienia. Niestety to nie wszystko, od pracy wątroby zależy stan wszystkich ważnych organów i układów. Cztery podstawowe zadania, które spełnia wątroba, to:

  1. Detoksykacja
  2. Filtracja
  3. Metabolizowanie
  4. Magazynowanie

Dolegliwości ze strony wątroby

O wątrobę i układ pokarmowy należy dbać i jeśli tylko pojawią się jakieś dolegliwości, to natychmiast powinniśmy działać i przywrócić ich naturalny stan. Jakie objawy ze strony układu pokarmowego mówią nam, że występuje problem z wątrobą?

  • Pogorszenie apetytu,
  • Obłożony język i nieprzyjemny zapach z ust,
  • Niestrawność,
  • Refluks,
  • Nudności i wymioty,
  • Zaparcia lub nadwrażliwe jelito,
  • Wzdęcia i gazy,
  • Hemoroidy
  • Problem ze spożywaniem tłustych pokarmów i alkoholu
  • Bóle i dyskomfort w okolicach wątroby.

Skutkiem złego funkcjonowania wątroby, są również objawy ze strony innych układów, np. skoki ciśnienia, bóle głowy, zaburzenia snu, zmiany skórne i wiele, wiele innych, które należy rozpatrzeć w kompleksowej terapii organizmu. Dziś chciałabym Wam napisać, jak się wspomóc, kiedy wątroba już źle funkcjonuje, ale nie wyobrażacie sobie Świąt i Sylwestra, bez tłustych potraw, ciast, czy alkoholu.

Mieszanki na wątrobę i trawienie

Zamiast stać w kolejce do apteki, możesz się zaopatrzyć w naturalne środki, które wesprą Twoją wątrobę i trawienie i jeśli będziesz je spożywać nie tylko od Święta, to znacznie poprawią jej stan.

  • Hepato Herbs - ziołowy wyciąg, który zawiera w sobie wszystko, co najlepsze dla wątroby, jak korzeń mniszka, czy ziele karczocha. Jedna łyżeczka po jedzeniu poprawi trawienie i odciąży wątrobę.
  • Detox Liver –mocny detoks wątroby w postaci zmielonych ziół, zarówno do chwilowego wsparcia wątroby, jak i do pełnej detoksykacji.
  • Kurkuma z pieprzem –to proste rozwiązanie w 180 kapsułkach nie tylko dla wsparcia wątroby i metabolizmu, ale również na ugaszenie stanów zapalnych i bólowych.
  • Cholesterol Herbs –wspomaga pracę wątroby i reguluje poziom cholesterolu.

Domowe sposoby na wsparcie wątroby

Jeśli nie zdążysz zamówić gotowych produktów, zapoznaj się z domowymi sposobami na wsparcie wątroby i układu trawienia:

  1. Codziennie rano, zjedz łyżeczkę zmielonego ostropestu i popij wodą lub mieszanką z punktu drugiego.
  2. Wymieszaj 1 łyżeczkę kurkumy z połową cytryny w ciepłej wodzie i pij codziennie rano na czczo - niech to będzie Twój codzienny rytuał, a zobaczysz, że Twoja wątroba za jakiś czas, zacznie Ci się odwdzięczać.
  3. Na wzdęcia i gazy, zastosuj stymulacje dwóch chińskich punktów akupunkturowych. Oba znajdują się w jednej linii z pępkiem i leżą w środkowej linii ciała. Pierwszy z nich CV 12 znajduje się cztery szerokości palców nad pępkiem, a drugi CV 6, dwie szerokości palców pod pępkiem. Punkty masuj jednym palcem, okrężnymi ruchami przez minutę w lewo i przez minutę w prawo, ulga powinna pojawić się szybko, pamiętaj jednak, żeby nie robić tego zaraz po jedzeniu!
  4. Na ból w prawym podżebrzu, możesz zastosować okład z lnu, który jest skuteczny, nawet w przypadku uciążliwych kolek. Około 200 g mielonego lnu należy włożyć do bawełnianego woreczka i zawiesić nad gotującą się wodą na 10 minut, po tym czasie zdjąć, przestudzić i bardzo ciepłe przykładać do obolałego miejsca. 
  • Zapomniałabym! Jeśli jakiś alkohol, to tylko nalewka z czarnego orzecha, bo i ona wspomoże cały układ pokarmowy.

Wszystkiego najlepszego i powodzenia! 

Dodaj komentarz

Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Twój komentarz wyświetli się zaraz po tym, jak moderator go zatwierdzi.
Dziękujemy i zapraszamy do dyskusji!





03 lipca 2019

Beech – buk czerwony

Buk jest pięknym i wyniosłym drzewem o szarej korze, a jego esencja pozwala przywrócić harmonię i zgodę ze światem....

03 lipca 2019

Dziurawiec - Hypericum perforatum – lek na 92 choroby!

Dziurawiec w lecznictwie był opisywany już przez Hipokratesa, czy później przez Paracelsusa i od tamtego momentu, aż do dziś jest uznawany za lek uniwersalny. ...

03 lipca 2019

Nawadniaj się nie tylko wodą!

Za oknami tropiki, ale bez względu na to, czy w domu, czy w pracy – pamiętaj o nawadnianiu! Odpowiednie dobranie składników będzie też sprzyjało detoksykacji ci...

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane ceny są cenami brutto.

Regeneracja